لیست مطالب - am5505.ir
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

متن آموزنده :
لطفا در اینستاگرام از من همایت کنید am6.ir
   am5505.ir        لیست مطالب - am5505.ir     /// تعداد کل مطالب 2 عدد /// تاریخ بروزرسانی صفحه : 2021/12/07 13:50:25 ///    
لیست مطالب برگزیده

لینکهای پرکاربرد

تبلیغات

لیست جدیدترین مطالب

لیست صفحات اصلی سایت
تنظیمات
راهنمای سایت
اولویتهای سایت (قوانین)
اطلاعات تماس

صفحات ما در شبکه های مجازی
ID اینستاگرام : am6.ir
ID پینترست : am6ir
ID آپارات : am6.ir
ID تلگرام : am6_ir

دانلود رایگان جزوه کمکی برای کشف المطالب و فهم قرآن

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
یکی از مهمترین نکاتیکه در خصوص کتاب قرآن باید در نظر داشت این هست که کتاب خداست و خداوند عالم این کتاب را برای هدایت بشر فرستاده و طبق آیه 54 سوره کهف یا 89 سوره اسرا در این کتاب از هر چیزی مثلی هست و لازم هست که سر حوصله یاد گرفته شود و تا حد امکان یاد داده شود.
طبق آیات 40 تا 50 سوره مائده کسانیکه با آیات کتاب خدا حکم نکنند کافرند و تمام پیامبران که جزو خردمندترین و باهوشترین مردم بوده اند بوسیله کتب آسمانی و کلام خدا و چیزیکه نازل کرده قضاوت میکردند.
در این مطلب عکسهایی از جزوه ای که همراه با یک کتاب قرآن قدیمی مربوط به سال 1337 هست رو براتون قرار دادیم و امیدوارم مقبول خداوند حق و مومنین و مسلمانان و پیامبران و امامان و صالحان باشد
نکته مهمیکه باید بگم این هست که شماره آیات در این قرآن با قرآنهای جدید تفاوت دارد مثلا آیه 48 سوره مائده در قرآنهای جدید در قرآن قدیمی آیه 55 هست.
مطالبیکه در این عکسها هست:
ترتیب سالهای نزول سور قرآن
کشف المطالب قرآنی
تجوید قرآن
در مورد استخاره و تعبییر خواب
در مورد احکام خسوف و کسوف
حجة البالغة
نسب و کنیه و القاب ائمه و اولاد آنها ، امیر المومنین ، بنی امیه و بنی عباس قبایل قریش
و ...
موضوع: دانلود رایگان جزوه کمکی برای کشف المطالب و فهم قرآن  //  توصیف: دانلود رایگان جزوه کمکی برای کشف المطالب و فهم قرآن  //  
نویسنده: احمد محمدی  //  منبع: احمد محمدی  //  تاریخ: 2021/02/06 16:59:16  //  تاریخ آخرین ویرایش: 2021/02/06 16:59:16  //  

برای دیدن ادامه مطلب کلیک کنید ...


دانلود رایگان MP3 قرآن با ترجمه فارسی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
با سلام خدمت کاربران و مومنین گرامی
در این مطلب فایلهای MP3 ترتیل خوانی قرآن با ترجمه فارسی رو جهت دانلود براتون قرار دادم تا راحتتر بتونید احکامشو یاد بگیرید .
مزیت گوش دادن صدای قرآن با ترجمه اش این هست که راحتتر میتونید احکامش رو یاد بگیرید و همچنین حدیثی از پیامبر (ص) هست که قرآن هم تاییدش کرده و میفرماید {خانه ای که درِ آن قرآن خوانده شود خیر آن افزون گردد} .
از آنجایی که طبق آیه 42 تا 50 سوره مائده قضاوت در زمان پیامبران با کتب آسمانی (تحریف نشده و ترجمه صحیح) خصوصا قرآن بوده که پاسدار کتابهای پیش از خود است و چیزی که خدا نازل کرده ، پس قطعا این کتاب در زندگی روزمره بسیار کاربردی و بدرد بخور هست ، خصوصا که در آیه 41 سوره اسرا گفته شده {که در قرآن مطالب گوناگون بیان شده تا پند گیرید ولی آنها را جز گریز نمی افزاید} و یا در آیه 89 سوره اسرا گفته شده که {در این قرآن برای مردم از هر چیزی مثلی آوردیم اما بیشترشان نپذیرفتند و انکار کردند} که بیانگر جامع بودن قرآن هست و الزام یادگیری سر حوصله کتاب خدا را بیشتر میکند.
در مواردیکه درست به قرآن رجوع کردم حقانیتش در حدی به من ثابت شده که به عنوان مطمئن ترین چیزها برای قسم خوردن شده و حقیقتگوترین و بهترین طریقهاست .
رجوع کردن به قرآن چیزی هست که در آیه 18 سوره بقره و آیه 66 سوره مائده لازم شده و رجوع کردن درست و اعتماد به این کتاب چیزی هست که در آیه 2 و 26 سوره بقره لازم شده است .
از مهمترین نکات در مورد قرآن 5 آیه اول سوره بقره هست که عاقبت بخیری کسانیکه به آن عمل کنند را تضمین کرده و مهمترین نکته در مورد قضاوت کردن در این 5 آیه ، آیه 4 سوره بقره هست که یکی از مفاهیمش اولویت بندی قضاوت را اشاره دارد.
مهمترین چیزی که لازم هست یاد بشه شکر خداست بخاطر توانایی فهم قرآن و همچنین صلوات و دعای خیر و آمرزش برای کسانی که این مجموعه رو فراهم کردند و صلوات میفرستم بر پیامبران و اصحابشان و صالحان.
امیدوارم که این مجموعه براتون مفید باشد و همچنین التماس دعا دارم .
و امیدوارم که با یادگیری قرآن بتونید امتحانیکه سالی یکی دو بار اتفاق میافتد و در آیه 126 سوره توبه گفته شده را راحتتر و درستتر پشت سر بگذارید و پاس کنید .

ترجمه استفاده شده در این صدا اثر استاد فولادوند هست.

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
موضوع: قرآن صوتی  //  توصیف: دانلود رایگان MP3 قرآن با ترجمه فارسی  //  
نویسنده: احمد محمدی  //  منبع: اطلاعات دقیقی در دست نیست  //  تاریخ: 2021/01/20 03:32:10  //  تاریخ آخرین ویرایش: 2021/01/20 22:43:18  //  

برای دیدن ادامه مطلب کلیک کنید ...